O firmie

Posted on: Listopad 6th, 2012 by lexlex No Comments

Kancelaria prawno-finansowa
Lexius Jan Kliber i Angela Korzewska Spółka Jawna

Data założenia: 31 grudnia 2002 roku

Firma jest członkiem
Regionalnej Izby Gospodarczej w Kaliszu
Konińskiej Izby Gospodarczej w Koninie.

Naszymi klientami są zarówno firmy jednoosobowe, jak i spółki giełdowe – w tym również należąca do grupy kapitałowej notowanej na giełdzie nowojorskiej.

Aktualnie na zasadach stałej współpracy obsługujemy ponad 250 firm, a dla kilkuset innych prowadzimy sprawy na zasadach współpracy doraźnej. Miesięcznie otrzymujemy do prowadzenia kilkaset nowych spraw, a większość nowych klientów trafia do nas z polecenia od firm, które wcześniej obsługiwaliśmy.

Obsługą naszych klientów zajmuje się ponad 30 doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników i współpracowników, w tym kilkunastu prawników, 4 aplikantów radcowskich i 2 aplikantów adwokackich oraz 3 współdziałające z nami Kancelarie Radców Prawnych.

W 2005 i 2006 roku Biuro ds. Unii Europejskiej przy Krajowej Izbie Gospodarczej, zaproponowało Komisji Europejskiej firmę Lexius sp. j. (jako jedną z trzech firm prawno-finansowych z Polski) na gospodarza wizyt studyjnych pracowników tejże Komisji.

W 2006 roku nabyliśmy duży biurowiec w centrum Kalisza, w którym aktualnie znajduje się siedziba Centrali naszej firmy.

W 2007 roku firma Lexius sp. j. uruchomiła Biuro Rachunkowo-Księgowe obsługujące obecnie ponad 150 podmiotów gospodarczych.

W roku 2007 firma Lexius sp. j. zajęła 3 miejsce w kraju, w konkursie organizowanym przez Forum Biznesu oraz Gazetę Prawną, pod patronatem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, w kategorii: QI services – usługi najwyższej jakości, wśród usługodawców zatrudniających w firmie od 20 do 100 osób.

W roku 2010 uruchomiliśmy portal Ogólnopolska Giełda Wierzytelności www.ogw.pl, umożliwiający dokonywanie zakupów i sprzedaży wierzytelności. OGW to doskonały instrument dyscyplinujący dłużników, zalegających z zapłatami za zakupiony towar lub wykonane usługi. To najtańsze narzędzie windykacji w Polsce (tylko 1% prowizji).

Jesteśmy jedyną w Polsce firmą wśród firm prawniczych i windykacyjnych, która od 2005 roku corocznie uzyskuje Certyfikat Przedsiębiorstwa Fair Play. W 2007 roku Kapituła Programu uhonorowała kancelarię prawno-finansową Lexius sp. j. i świadczone przez nią usługi Złotym Certyfikatem Przedsiębiorstwo Fair Play. W 2010 roku firma Lexius sp. j. otrzymała zaszczytny Brązowy Laur, w 2011 roku Srebrny Laur, a w 2012 Złoty Laur Przedsiębiorstwa Fair Play.

W 2010 roku firma Regionalna Izba Gospodarcza w Kaliszu przyznała właścicielom firmy Lexius sp. j. tytuł Przedsiębiorcy Roku 2010 za wybitne osiągnięcia gospodarcze oraz odgrywanie wiodącej roli na mapie gospodarczej regionu i kraju.

W roku 2011 firma Lexius sp. j. została wybrana przez European Business Awards do grona 400 najlepszych firm europejskich na reprezentanta Polski w kategorii „Ukierunkowanie na klienta” w najbardziej prestiżowym konkursie dla przedsiębiorców Unii Europejskiej o Ruban d’Honneur. Jesteśmy do tej pory jedyną firmą prawnicza i windykacyjną z Polski, która dostąpiła tego zaszczytu od początku istnienia tej nagrody.

Spośród innych wyróżnia nas:

  • doświadczenie zdobyte na prowadzeniu kilkudziesięciu tysięcy spraw
  • doskonała znajomość rynku windykacyjnego i procedur prawnych
  • profesjonalne przygotowanie i odpowiednie wykształcenie pracowników
  • bogate i wszechstronne doświadczenie w różnorodnej obsłudze firm
  • dobra organizacja pracy oraz wysokiej klasy zaplecze techniczne
  • elastyczność działań i szeroki wachlarz wykorzystywanych środków
  • dostosowanie działań do indywidualnych potrzeb klientów
  • sprawdzony w działaniu młody i prężny zespół
  • bardzo dobry własny program informatyczny do obsługi prowadzonych spraw, doskonalony i rozbudowywany od 8 lat
  • posiadanie realnej możliwości zakupu i sprzedaży długów poprzez Ogólnopolską Giełdę Wierzytelności www.ogw.pl, której jesteśmy właścicielem i administratorem